BUKOWINA TATRZAŃSKA leży na Podhalu w powiecie tatrzańskim i jest to jedna z najwyżej położonych miejscowości w Polsce (967-1000 m n.p.m.)
Tereny znajdujące się najbliżej Tatr nazywa się Skalnym Podhalem - Bukowina położona jest w jego obrębie i rozkłada się ona szeroko na grzbietach kilku wzgórz porozdzielanych potokami. Grzbiety te, zwane w gwarze góralskiej wierchami, dały nazwy ulicom najpiękniej położonym (np. ul. Wierch Olczański).


Bukowina Tatrzańska dla Turystów.

Czyste powietrze, doskonały klimat, malownicze krajobrazy, prężnie rozwijające się zaplecze narciarskie oraz bliskość szlaków Tatrzańskiego Parku Narodowego sprawiają, że Bukowina to doskonałe miejsce na wypoczynek z dala od zgiełku, w ciszy i spokoju przez cały rok.


Od kilku lat Gmina Bukowina Tatrzańska wykorzystuje dobrodziejstwa termalnych wód Podtatrza i oferuje wspaniały wypoczynek w najnowocześniejszych tego typu obiektach w Polsce – Terma Bukowina (900m) oraz Terma Bania (6 km).


Miejscowość jest popularnym ośrodkiem sportów zimowych. Długo zalegająca pokrywa śnieżna oraz świetna infrastruktura narciarska (kilkadziesiąt wyciągów narciarskich o różnym stopniu trudności, naśnieżanych, ratrakowanych i oświetlonych w nocy), sprawiają, że Bukowina jest idealnym miejscem do uprawiania narciarstwa.

W odległości 150m od willi znajduje się kompleks 4 wyciągów narciarskich o różnym stopniu trudności. Niedaleko jest też do stacji narciarskiej Kotelnica Białczańska (6 km do górnej stacji) oraz do stacji Małe Ciche (9 km). Blisko stąd do Zakopanego (tylko 13 km), na Słowację - przejście graniczne na Łysej Polanie (9 km), w Gorce, Pieniny, na spływ przełomem Dunajca (ok. 35 km), nad jezioro Czorsztyńskie wraz z leżącymi nad nim dwoma zamkami oraz w wiele innych malowniczych miejsc.


Bukowina znana jest również z organizacji licznych imprez kulturalnych, podczas których można z bliska przyjrzeć się miejscowym zwyczajom i zapoznać z ciągle żywym góralskim folklorem i tradycjami. Najsłynniejsze z nich to Sabałowe Bajania (latem) oraz Góralski Karnawał (w zimie).


Ważniejsze atrakcje oferowane przez gminę Bukowina Tatrzańska:
    Na terenie gminy Bukowina Tatrzańska leżą Tatry Wysokie z takimi skarbami jak Morskie Oko, Rysy, Dolina Pięciu Stawów Polskich, Orla Perć, Wielki Wołoszyn czy Świnica.
    Łatwe trasy spacerowe oferują najpiękniejsze widoki na Tatry, Pieniny, Gorce i Babią Górę w Beskidach.
    Rafting – spływ łodziami pontonowymi i kajakowymi po Białce, jedynej rzece w Polsce typu alpejskiego.
    Ośrodki jazdy konnej.
    Wspaniałe tereny narciarskie.
    Baseny termalne.
    Restauracje regionalne.
    Liczne imprezy folklorystyczne.
    Kontakt z żywym folklorem tatrzańskim.